Четвер, 19.12.2024, 02:13

Світова архітектура

Вітаємо вас на сайті "Світова архітектура"
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 6
Показано матеріалів: 1-6

Архітектоніка (від грец. Ἀρχιτεκτονική - будівельне мистецтво) - побудова художнього твору.
Поняття архітектоніки об'єднує в собі співвідношення частин твору, розташування і взаємний зв'язок його компонентів (доданків), що утворюють разом деякий художню єдність.

Модерн | Переглядів: 425 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

З середини XIX століття простежуються нові тенденції в архітектурі. Вона стає більш незалежною від загальноприйнятих норм і правил, від академізму з його жорстким принципом будувати тільки так, і ніяк інакше. Таке явище стало можливим завдяки тому, що в суспільстві з'явилося безліч забезпечених людей. Вони не були пов'язані з вищим аристократичним суспільством, з його манірністю і стереотипами. Вони замовляли будинку в самих неймовірних, часто важко описуемых стилях. Це був протест проти аристократії. Модерн дав життя новому принципом проектування будівель - зсередини назовні, який став основоположним у всій архітектурі XX століття. З цих пір головним стає критерій користі. Саме раціональна функціональність тепер визначає об'ємно-планувальні рішення будівель. Будинок насамперед повинен бути зручним для людини, відповідати його способу життя, захоплень, роботі, дозвіллю. Ранній модерн був практично абсолютним запереченням багатьох, якщо не всіх класичних принципів побудови будівель. Характерною особливістю раннього модерну є відмова від прямих ліній і кутів на користь більш природного, плавного руху вигнутих ліній. Цей стиль надає досить міцним і масивним предметів видимість крихкості і повітряної легкості. Майстри модерну реанімували і стали широко застосовувати різні види декорування, які були вже полузабыты: скульптуру, мозаїку, кераміку, фрески, вітражі.

Модерн | Переглядів: 526 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

Час минав, і поступово бароко набридло людству. Після століття пишності та ошатності виникла потреба у більш стриманому, простому. На зміну бароко прийшов класицизм, який у другій половині XVIII століття вже повністю домінував. Бурхливо розвивалася наука і промисловість. У Європі формувалися сильні імперії. Порядок, строгість, почуття міри, врівноваженість класицизму більше підходять у державних справах і краще засвоюються усіма верствами суспільства, ніж проповідь чуттєвості і неприборканих пристрастей бароко. Архітектурі класицизму загалом притаманні розумна логіка планування та раціональна геометрія об'ємної форми. Класицизм звертається до спадщини античної архітектури, творчо опановує і застосовує її закони, особливо закон симетрії. Однак кращі архітектори класицизму швидше цитують, ніж копіюють античність. Зі часом класицизм перероджується в академічне мистецтво, починає тяжіти не тільки над архітектором, але й над замовником. Класицизм поступово перетворюється у ампір, який став кінцевою фазою його існування. Громіздкість і великовагові форми ампіру, а також поява нових напрямків в архітектурі призвели врешті-решт до того, що класицизм зійшов з п'єдесталу. Але він ще повернеться у другій половині XX століття, буде творчо переосмислений і, виявившись включеним у сучасне мистецтво, знову стане бажаним для чималої частини людства.

Класицизм | Переглядів: 668 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)


Тепер звернемося до наступного (після епохи Відродження античності) яскравого стилю, що залишив відчутний слід в історії людства, - бароко. Вигадлива виразність і зовнішня ефектність забезпечили бароко верховенство над іншими стилями європейської культури більш ніж на століття - з кінця XVI ст. до середини XVIII ст. Цьому стилю властива розкіш, парадність, декоративність, прагнення до величі і пишності, тобто все те, що справляє сильне враження на людину, вражає його уяву. В архітектурі фасадів майже зникають горизонтальні прямі лінії, з'являються м'яко вигнуті, плавні. Будівлі здаються наче вилитими з одного гігантського шматка каменю і швидше виліпленими, ніж побудованими. Поглиблення витончено перетікають у виступи і створюють враження однією суцільною, волнующейся і дуже пластичної маси. Ефект посилюється великою кількістю декоративних елементів, виконаних з великою вигадкою і винахідливістю. Все це набуває дивовижну мальовничість і динамічність і як би вливається в навколишній простір. Барокові будівлі, які ми можемо побачити сьогодні - це старовинні палаци, які в своїй більшості музеями. У стилі бароко зараз вже майже ніхто і ніде не будує. Але якщо вам подобається цей стиль, якщо ви хочете наслідувати аристократії минулих століть, і якщо ви живете розміреним життям, якої чужі цейтнот, то бароко може стати вашим другом. Ваш будинок буде дивиною і без усякого сумніву буде вражати як відвідувачів, так і перехожих.

Бароко | Переглядів: 395 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

Тепер давайте зробимо крок з вами в наступний період історії Європи - середньовіччя. Багатьом людям він представляється чимось похмурим і страшним. Але саме він дав світові дивовижний стиль - готичний. Проте готика - з точки зору сучасного мистецтвознавства - єдиний європейський стиль, має абсолютно своєрідну систему форм, нове розуміння організації простору та об'ємної композиції. В ній немає ні краплі наслідування кого-небудь і до чого-небудь - на відміну від мистецтва Відродження, яке є ні чим іншим, як поверненням до античності. Готика склалася як мистецтво релігійне, християнське по духу і тематики. Воно було співвіднесено з вічністю, з " вищими, ірраціональними силами. Особливе місце в мистецтві готики займав собор - зразок особливого синтезу архітектури, скульптури, живопису (вітражів) і музики. Вертикальне і динамічне прагнення його веж і зводів, ряди струнких стовпів створювали враження нестримного руху вгору, яке посилювалося могутнім злетом гострих стрілчастих арок. Внутрішній простір собору було осяяне багатобарвним сяйвом вітражів, що створювало особливу, таємничу і разом з тим надзвичайно радісну атмосферу. Все це справляло сильне емоційний вплив на людину, закликало і його самого спрямуватися до вищого і прекрасного. 

Готика | Переглядів: 554 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

Проте одним лише грекам судилося зіграти вирішальну роль в розвитку архітектурних стилів наступних епох. Тільки їхня спадщина залишилася у віках і еволюціонувало аж до наших днів. Іноді про нього забували, деколи від нього рішуче відмовлялися, але воно знову і знову повставало з небуття. Що ж приваблювало, ніж так притягувало до себе мистецтво Греції? Витонченістю і благородством форм, продуманістю і відточеністю всіх деталей, врівноваженістю і спокійною величчю. І разом з тим - конструктивною простотою. Греки, що дали світові початок багатьох наук, першими розробили і струнку теорію архітектури. Вони ввели в практику ніколи не порушується ними закон симетрії. Згодом в Європі він стане непорушним підставою класицизму Притягальна сила грецької культури була така, що Рим завоював Афіни, сам опинився в положенні завойованого. Але в архітектурі римляни не копіюють греків, хоча і наслідують їм. І наскільки греки були тонкими художниками, настільки римляни стали практичними будівельниками. Вони створюють архітектуру, яка своїм колосальним розмахом і масштабом стала проявом могутності своєї імперії, її символом. 

Рим насаджує свою культуру серед підкорених ним народів, не дивлячись на їх національні особливості. Але імперії руйнуються, а збудоване ними стає пам'ятником і прикладом для наслідування. Рим упав під ударами варварів, його спадкоємицею стала Візантія... Закінчилася ціла епоха - епоха античності. Але античному мистецтву багато століть потому ще належить воскреснути в епоху Відродження - для того, щоб навічно залишитися в історії і практиці людства. Доричний, іонічний і коринфський стиль ви можете і сьогодні побачити на багатьох будинках, і не тільки в Європі. Якщо вас приваблює античність, класицизм, перенесіть їх на ваш власний будинок.

Античність | Переглядів: 1278 | Додав: Ruslan17 | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)